חשיבות איכות חומר גלם בהתקנת דקים מעץ

שימוש בדק העשוי עץ הפך לשם דבר בבתים שונים ברחבי הארץ, ויופיו הטבעי של חיפוי עץ יכול להתאים לסגנונות עיצוביים מגוונים, לכן דקים הולכים ונהיים פופולריים יותר ויותר בעיצובים של בתים חדשים. גם בתכנון שיפוץ לבתים ותיקים, פעמים רבות ניתן לראות את ההתחדשות בדמות שילוב של דק בעיצוב, ליצירת מראה חמים המשלים את שאר החפצים והריהוט הנמצאים בבית.

האם ניתן להתקין דקים בכל בית בישראל?

בשל חוזקו של חומר הגלם הזה עץ תרמי, העץ יכול להשתלב במגוון סוגים של בתים, בין אם כחלק מעיצוב פנימי בתוך הבית, למשל כחיפוי לקירות, ובין אם בעיצוב חיצוני בחיפויי קיר או במשטחי דק עץ בגינה. לכל סוג של בניין ישנן המגבלות והדרישות שלו, ומובן שבבתים פרטיים "חופש העיצוב" יהיה מעט נרחב יותר, אבל גם בדירות בבניינים רבי קומות ניתן בהחלט להשתמש בדקים באזורים בבית, להשגת המראה הטבעי המבוקש.

חיפויי קיר העשויים עץ – יתרונות

היופי העיקרי  של משטחי דק העשויים מעץ טבעי ומותקנים כחיפויי קיר, הוא ביכולת שלהם להשתלב עם כל סגנון עיצובי באשר הוא. עיצובם מתבצע בקלות על ידי חיתוך וכמובן צביעה לפי הצורך והטעם האישי. מכיוון שכך, ניתן להתקין חיפויי קיר העשויים מעץ במגוון אזורים, כאשר הדגש הוא לגבי איכות ההתקנה ורמת הגימור, איכות חומר הגלם ותחזוקה השוטפת המתבצעת לאחר פעולת ההתקנה.

שיוף קל ושימון בתכשירים ייעודיים ועל ידי אנשי מקצוע, ולעיתים גם באופן עצמאי – בהנחה שהדיירים קיבלו הדרכה מקצועית מהמתקינים, יסייעו לשמירה של המראה האופטימלי של הדק. חיפויי קיר יכולים בעצם להחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות, ולהיות רלוונטיים מבחינה עיצובית עבור דיירים שונים וגם אם הסגנון הוויזואלי הפנימי של הבית משתנה, וזהו היתרון הגדול ביותר שלהם.

דקים מעץ בבניינים ציבוריים ובמשרדים

עץ המטופל בצורה נאותה ומקצועית עוד בטרם התקנתו, ועובר פעולות המונעות כניסה של מזיקים, תורם לעמידותו בפני מזג האוויר ויכול להוות חומר גלם הנשמר כחדש לתקופות ארוכות. כאשר מדובר בשילוב של דק העשוי עץ בבניינים גדולים כמו מבני ציבור או משרדים, בהן התחלופה האנושית היא רבה והשימוש הוא מאסיבי, ישנה חשיבות להתקנת דקים מעץ איכותי ועל ידי אנשי מקצוע מיומנים, המסייעים לשמירה מיטבית של חומר הגלם הייחודי הזה.

המראה המתקבל במשרד כאשר דק מעץ משולב בעיצוב הפנים והחוץ שלו, הוא יוקרתי במיוחד ומשדר קרבה לטבע. חיפויי עץ, בין אם על ידי שילוב בקיר ובין אם כמשטחי הליכה, מקנים ויזואליות מיוחדת שתורמת לאווירה הטובה בכל מקום שבו הם מותקנים.

איך בוחרים חברה המתמחה בהתקנת דקים מעץ

רגע לפני התקנת דק מעץ, חשוב לבדוק היטב את החברה ממנה מבצעים את הרכישה. חברה איכותית המעסיקה עובדים מיומנים, תשים את הדגש על רמת גימור גבוהה בכל סוגי העץ שאותם היא מחזיקה, תשתמש בשיטות התקנה מתקדמות ותהפוך את לקוחותיה לחלק מן התהליך, בדרך להשגת המראה המבוקש עבור הבית או המשרד.

מומלץ להגיע לפגישה עם אנשי החברה כשאתם מצוידים בחזון עיצובי, ולבקש ייעוץ של אנשי מקצוע לגבי הדרך שבה ניתן יהיה להגשים לכם אותו. ישנה חשיבות להתאמה בין סוג העץ למטרה שלשמה הוא עומד לשמש, ולא בכדי, למשל, עץ האורן הפך לסוג העץ הפופולרי ביותר לשימוש בדקים בישראל. הביטחון שתחושו בעת הרכישה ועד לסיום ההתקנה, בכך שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר ותוך שימוש בחומרי גלם משובחים, ישתלמו לכם גם לאורך שנים רבות לאחר ההתקנה הראשונית של דק העץ בבית שלכם.