מהם היתרונות המיוחדים של עץ האורן?

שילוב עצים בעיצוב הבית מקנה תחושה נעימה של חמימות וקרבה לאדמה, והוא עשוי להיות רלוונטי הן בעיצוב פנים והן בעיצוב חוץ. בין אם מדובר בחיפויי קיר העשויים עץ, ובין אם הרצון הוא להתקין דק עץ אורן בחצר – אין ספק שלסוג זה של עצים מספר תכונות, ההופכות אותם לאופטימליים עבור מעצבים:

  1. מחירו הזול בהשוואה לעצים מסוגים אחרים. עלותו של חומר הגלם מאפשר שימוש נרחב בו, והגשמת חלומות ויזואליים בתקציב סביר. זוהי אחת מהסיבות העיקריות לכך, שדקים העשויים מעץ אורן הם כל כך נפוצים בישראל.
  2. עמידות רבה בפני פגעי מזג האוויר, לאחר ביצוע טיפולים מותאמים בטרם ההתקנה.
  3. שימושים רבים – הן לצורך חיפויים של קירות, מרצפות או מדרגות, והן לבנייה של רהיטים.

ישנם מגוון תתי סוגים לעץ האורן, והבחירה בזן הספציפי של האורן משליכה על הטיפולים השונים שיש לבצע בו, בטרם מעצבים באמצעותו או עושים בו שימוש תעשייתי.

היכן ניתן להניח דק עץ אורן?

דקים מעץ אורן יכולים להשתלב, למעשה, בכל מקום בבית וגם במשרדים ובניינים ציבוריים. העץ מעניק יופי טבעי בכל אזור שבו הוא מותקן, בין אם מדובר בחיפוי למשטחים כמו קירות או מרצפות, ובין אם אלו הם משטחי הליכה שלמים בחלקים חיצוניים של הבניין.

הנוחות הרבה של עיצוב בעזרת חומר גלם כמו עץ אורן, המושגת בזכות הרכות היחסית שלו בהשוואה לסוגי עץ אחרים וכמובן בהשוואה לחומרים שאינם עץ, מאפשרת דיוק מיטבי וחיתוך בהתאם מקסימלי לתכנית האדריכלית. 

כיצד מתחזקים דק העשוי מעץ?

טיפול בעץ האורן עוד בטרם התקנתו כדק, ובנוסף לאחר ההתקנה וכחלק מתחזוקה שוטפת, חייב להתבצע לפי הוראות היצרן ובהתאם לסוג המדויק של האורן. באופן כללי אין מדובר בעץ "מפונק", ושימון אחת לפרק זמן לגמרי יעשה את העבודה וישמור על המראה הנפלא של הדק.

מהי החשיבות של התקנת דק אורן על ידי מקצוענים?

חברה המציעה משטחי דק העשויים עץ, מחויבת לרמת גימור גבוהה ולטיפולים ייעודיים בחומר הגלם, על מנת להפוך אותו למתאים לעיצוב. עץ האורן הגולמי צריך לעבור חיטוי, ייבוש, צביעה – במקרה הצורך וכמובן שימון, על מנת להישמר לתקופה ארוכה במצבו האופטימלי.

בנוסף לכך, חשוב להתקין את הדק רק על ידי אנשי מקצוע המתמחים בהנחת דק עץ אורן, שיעשו עבודה ברמה מיטבית ואף יידעו להדריך את הרוכשים לגבי תחזוקה שוטפת, מניעת נזקים ושימוש בדק באופן שיסייע לו להחזיק מעמד לשנים ארוכות.