עיצוב גינה במחשבה תחילה

עבור רבים הגינה נחשבת למקום היפה ביותר בבית אליו אנו משתוקקים להגיע אחרי יום עבודה מפרך. אם בעבר הגינה נחשבה למקום בו ניתן לשתול פרחים ותו לא , הרי בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בתחום והגינה הפכה לכוכבת הראשית בבית ורבים מעוניניים להשקיע זמן רב בעיצוב גינה .

כיום רבים מבינים את חשיבות הגינה ובעת המחשבה יש להבין היטב בדיוק כיצד אתם רוצים לעצב את הגינה על מנת ליהנות ממראה יפה. אין ספק כי הגינה תורמת יופי רב ובאמצעות העיצוב ניתן לשדרג עוד יותר את מראה הגינה ואת המראה הכללי של הבית.  בבואכם להקדיש מחשבה לעיצוב הגינה יהיה עליכם להביא בחשבון מספר נקודות – עליכם לקחת בחשבון את המרחב- כמה מקום עומד לרשותם בעת מלאכת העיצוב והאם ברצונכם ליצור מרחב גדול או שמא ליצור מרחב אינטימי. דבר נוסף אשר יהיה עליכם להביא בחשבון זה גודל העצים בגינה- ההמלצה היא לבחור בצמחים קטנים.

מה חשוב להביא בחשבון בעת עיצוב דקים ?

דק נחשב לאלמנט עיצוב מרהיב ביותר המשדרג את מראה הגינה בצורה נפלאה.  בטרם ההוספה עליכם לתכנן היטב ואף לפנות לבעל מקצוע על מנת להרכיב את הדק בצורה מקצועית. עיצוב גינה באמצעות תוספת של דק ישדרג את המראה ויצור בידול משמעותי. הוספה של דק תגרום לקבלת מראה יוקרתי.  בבחירת דקים לגינה חשוב מאד להביא בחשבון את סגנון העץ – ניתן לראות הבדלים בין העצים הקיימים כדוגמת עץ אורן או עץ טרופי כמו עץ איפאה. יתרה מכך, במסגרת ההתקנה של הדקים כדאי לוודא כי ההתקנה תעשה בסביבה נקייה תוך מעבר של מים לקרקע.

אחריות יצרן בעת התקנת דשא סינטטי

לצד התקנת דקים מי המעוניין לשדרג את מראה הגינה באמצעות דשא סינטטי.  מדובר בדשא המאפשר קבלת מראה ירוק לאורך כל השנה ולכן רבים מעדיפים לבחור בו על פני דשא רגיל. דשא סינטטי איכותי יהיה דשא אשר נרכש מטעם חברה וותיקה המעניקה אחריות ועמידות על המוצר.

מה חשוב לדעת בבחירת דשא סינטטי ? 

בבחירת הדשא חשוב מאד להביא בחשבון מה יהיה אופן השימוש. כיום ניתן לראות דשא המיוצר בשלל דגמים למטרות שימושים שונים החל מגינה פרטית ולכן חשוב להביא בחשבון את אופן השימוש. דבר נוסף אשר יש להביא בחשבון זה צפיפות הדשא-  ככל שהדשא צפוף יותר, כך הוא עמיד בפני מצב של שחיקה ויישאר עמיד לתקופה ארוכה. עוד דבר אשר יש להביא בחשבון זה גובה הסיב- ההמלצה היא לא לרכוש דשא סינטטי הכולל סיבים קצרים בשל השחיקה המהירה. מומלץ לרכוש דשא סינטטי בגובה של 25 ס"מ על מנת ליהנות ממראה איכותי אשר יחזיק מעמד לאורך תקופה ארוכה ללא כל תקלות .